Krajobraz po wczorajszych burzach

2012-07-20 16:49:33, komentarzy: 0

Powalone drzewo na cmentarzuWczorajsza burza pozostawiła nam liczne powalone drzewa. Niektóre łamiąc się miażdżyły samochody.

Zdjęcie obok ( źródło ) to przykład zniszczeń, która pozostawiła nam wczorajsza burza. Wiele drzew w pasie od Iławy przez Ostródę po Olsztyn. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy. W Iławie i powiecie iławskim w wyniku silnego wiatru, i przewrócenia drzew uszkodzonych zostało siedem samochodów. Burza jednak oszczędziła żeglarzy, którzy wypłynęli w tym dniu na jeziora Mazurskie. Jedynie łódki zostały w wyniku silnego wiatru wypchnięte w trzciny. W większych miastach duży wiatr zrywał dachu z domków mieszkalnych oraz publicznego użytku. Reklamy, które były zawieszone na płocie zostały dosłownie zerwane z płotu. Według danych TVN Meteo w naszym województwie straż pożarna interweniowała kilkadziesiąt razy, głównie z powodu właśnie połamanych drzew, zalań domów mieszkalnych, budynków publicznych itp.


                                          W kolejnych dniach spokojnie

W kolejnych dniach w naszym województwie spodziewamy się jedynie przelotnych opadów słabego i czasami umiarkowanego deszczu. Temperatura będzie niska. Dopiero po weekendzie ma być cieplej. Burze, ale to słabe mogą wystąpić w Sobotę. Wszystko to dzięki powietrzu polarnomorskiemu, które będzie hamowało rozwój burz w naszym województwie. Jednak w kolejnych dniach spodziewamy się większej ilości opadów deszczu, gdyż będzie dość wilgotno. Wilgotność będzie osiągać nawet 80%, a wodność troposfery także będzie wysoka. Te czynniki właśnie będą pobudzać rozwój komórek opadowych na terenie naszego województwa.

Kategorie wpisu: Newsy
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator stron www - szybka strona internetowa