Znowu chłodno

Opublikowano 16 Lipca 2012, autor: Jakub Królik

Kategoria: Prognoza

Prognoza temperatur

Od dnia wczorajszego jest u nas znacznie chłodniej. Spowodowane jest to powietrzem polarno-morskim, które napływa do nas z Zachodu.


Takie temperatury utrzymają się u nas do Czwartku, gdyż w Piątek powinno nastąpić znaczne ocieplenie. Zanim się to jednak stanie możemy mieć do czynienia ze sporą ilością dni burzowych i deszczowych. A przed Piątkiem temperatura będzie osiągać maksymalnie 24*C. ( Średnia tygodniowa będzie wynosić 20*C ).


Kwestia burz i opadów


Największe szanse na pojawienie się burz będą istniały w dniu jutrzejszym po południu. Wtedy to energia konwekcyjna będzie osiągać ok. 750J/kg oraz będzie ciepło i wilgotno. Są to idealne warunki do rozwoju słabych komórek burzowych. Na opady będziemy mogli liczyć każdego dnia. Będą to przelotne opady deszczu o natężeniu słabym i umiarkowanym podczas burz nawet i silnym.

Ogromnych upałów ciąg dalszy
Opublikowano 7 Lipca 2012, autor: Jakub Królik
Kategoria: Prognoza i ostrzeżenie

Prognoza temperatur na dzień dzisiejszy

Od kilku dni na terenie Warmii i Mazur dominują bardzo wysokie, a wręcz upalne temperatury. Dzisiaj temperatura może sięgnąć nawet 35*C !

Podczas takiej ekstremalnej temperatury zalecamy spożywać dużo płynów, ponieważ można się odwodnić. Trzeba także pamiętać o tym, żeby nosić nakrycie na głowę, bo można dostać udaru słonecznego. Prawdopodobnie temperatura tego poziomu utrzyma się na naszym terenie do Poniedziałku.

                        ...burze...

Niestety, gdy temperatura wysoka, to i burze gwałtowne. Po południu możemy liczyć na gwałtowne burze, które przywędrują do nas z Południowego Zachodu. Burza nie będzie taka
  gwałtowna jak 3 Lipca ( artykuł niżej ), ale może także był gwałtowna !
Silne burze nad terenami Warmii i Mazur powodują podtopienia
Opublikowano 4 Lipca 2012, autor: Jakub Królik
Kategoria: Ostrzeżenie

Piorun uchwycony podczas burzy nocnej

W ostatnich dniach mamy do czynienia ze sporą ilością burz w naszym województwie. Szkody jakie wyrządzają do najczęściej liczne podtopienia oraz opady dużego gradu.

Wczoraj w dzień i w nocy z Wtorku na Środę mieliśmy do czynienia z bardzo dużym wiatrem dochodzącym do nawet 100km/h, który wraz z dużym gradem ( ok. 2-3cm ) i ulewą pokazywał nam prawdziwą potęgę natury. Dodatkowo strasznie grzmiało ( zdjęcie na lewo ). I to nie koniec takich gwałtownych burz. Czeka nas jeszcze Środa, Czwartek i Weekend burzowy. W Piątek powinno być słonecznie i bez opadów deszczu. W kolejnych dniach burze mogą być jeszcze bardziej gwałtowne !
Kreator stron www - szybka strona internetowa